Żeń szeń – siła z natury

Żeń szeń – siła z natury

Słysząc „żeń-szeń”, kojarzymy filiżankę chińskiej herbaty i bajki o korzeniu życia. Badania i doświadczenia osób korzystających z suplementacji żeń-szeniem mówią nam jednak coś innego. Jego naturalne właściwości i bogactwo składników naprawdę wzmacnia zmęczony i narażony na stres organizm.
Wśród różnych, potwierdzonych badaniami właściwości żeń-szenia wyróżnia się jedna z nich. Korzeń życia wzmacnia układ nerwowy. Objawia się to przede wszystkim we wzroście energii, koncentracji i odporności na codzienne przeciwności losu. Pozwala również naturalnie obronić się przed jednostkami chorobotwórczymi.
Kolejne wykorzystywane działanie żeń-szenia to funkcja androgenna, dlatego ekstrakt z rośliny ma częste zastosowanie w preparatach wzmacniających dla mężczyzn, poprawiających współżycie, czy wpływających na wzrost stężenia hormonów męskich we krwi.
Ważnym efektem stosowania żeń-szenia jest wpływ na spadek cholesterolu we krwi, a więc posiada on właściwości antymiażdżycowe. To bardzo ważna informacja dla osób borykających się z tym problemem.

F14 porady dla czytelników