Stawy pod dobrą opieką

Stawy pod dobrą opieką

Treningi mogą szkodliwie oddziaływać na kondycję stawów. Aby zapobiec kontuzjom, warto zapoznać się z suplementami diety, które wspomagają funkcjonowanie stawów.
Glukozamina
Cennym składnikiem, którego powinniśmy szukać w preparatach, jest glukozamina. Jest to substancja zapewniająca stawom odpowiednią elastyczność oraz twardość. Wpływa w ten sposób na zredukowanie ryzyka pojawienia się kontuzji. U sportowców siłowych uszkodzenie stawów zdarza się często i wynika ze zbytniego obciążenia układu ruchu. Glukozamina pozwala nie tylko zminimalizować ryzyko kontuzji, ale też przyspiesza gojenie się ewentualnych urazów i zmniejsza odczuwany ból. Jeśli zależy nam na odpowiedniej ruchliwości stawów i ich wytrzymałości na urazy, warto stosować preparaty z glukozaminą.
Odżywienie stawów
Aby tkanka łączna idealnie spełniała swoją rolę, konieczny jest kolagen. Jego synteza przebiega przy udziale witaminy C. Nie powinno jej zatem zabraknąć w naszej diecie. Jeśli nie spożywamy odpowiedniej ilości cytrusów czy warzyw zawierających witaminę C, warto zadbać o stosowną suplementację.

F14 porady dla czytelników