Sposób na dobry napój

Sposób na dobry napój

Przy wzmożonym wysiłku, podczas treningu, lub przy upałach – tracimy duże ilości potu, a wraz z nim umykają pierwiastki, które pełnią w naszym organizmie ważne role. Aby nie dopuścić do zaburzeń w funkcjonowaniu układów, należy szybko uzupełnić braki. Jak? Najlepszym sposobem wydaje się sięgnięcie po napój izotoniczny.
Napoje izotoniczne powstały z myślą o sytuacjach, kiedy człowiekowi zagraża odwodnienie i traci cenne mikro i makroelementy. Ich receptura została starannie dopracowana, a stężenie jest identyczne ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Właśnie stężenie odpowiada za to, że napój izotoniczny w bardzo szybkim czasie uzupełnia poziom płynów i składników mineralnych w organizmie.
Napój izotoniczny to kompozycja ważnych mikro i makroelementów, wzbogacona dodatkowo witaminami i węglowodanami. Znajdziemy w nim sód, magnez i potas, niezbędne dla prawidłowej pracy naszego ciała. Są polecane osobom aktywnym fizycznie i sportowcom. Nie należy ich mylić z napojami energetycznymi, które są niezdrowe, zawierają kofeinę i cukier.

F14 porady dla czytelników