Przyrost masy

Przyrost masy

Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z siłownią, pragnie zbudować imponującą masę mięśniową. Aby przyspieszyć ten proces, sięgamy po sprawdzone i bezpieczne odżywki. Jednym z najchętniej wybieranych suplementów jest kreatyna.
Zalety stosowania
Trudno chyba wskazać preparat, który ma tak wszechstronne działanie. Kreatyna powoduje wzrost siły i wytrzymałości mięśni, co przekłada się na dłuższy i efektywniejszy trening. Wpływa też na zwiększenie ilości ATP, co oznacza, że organizm jest lepiej zaopatrzony w energię niezbędną do podjęcia wysiłku fizycznego i jego kontynuowania. Ponadto kreatyna wpływa na przyrost masy, pobudzając komórki do wzrostu. Przyczynia się do tego ich wzmożone nawodnienie. Aby suplementacja byłą efektywna, warto pamiętać o piciu dużych ilości wody.
Jaką kreatynę wybrać?
Najpopularniejszą formą suplementu jest monohydrat. Jest to najdłużej funkcjonujący na rynku legalny anabolik zawierający kreatynę. Ponadto możemy kupić jabłczan kreatyny, który ma lepsze wchłanianie niż monohydrat. Bardziej stabilną formą jest zaś ester etylowy kreatyny.

F14 porady dla czytelników