Ochrona stawów

Ochrona stawów

Każdy sportowiec, który naraża swój układ ruchu na obciążenia, powinien zatroszczyć się o kondycję stawów. Jeśli w diecie pojawią się odpowiednie składniki, można zapobiec kontuzjom i uchronić się przed silnym bólem stawów po wysiłku.
Coś na stawy
Najlepszym sposobem, aby stawy nie cierpiały, jest zapobieganie ich kontuzjom. Możemy to osiągnąć dzięki zastosowaniu konkretnych suplementów diety. Powinny one zawierać glukozaminę oraz chondroitynę. Połączenie tych dwóch substancji zapewnia stawom odpowiednią elastyczność, a także twardość i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu stawy są chronione podczas intensywnego wysiłku fizycznego, a ryzyko kontuzji jest minimalizowane. Ponieważ niełatwo dostarczyć te składniki w diecie, wielu sportowców sięga po gotowe suplementy zapewniające skoncentrowaną dawkę glukozaminy oraz chondroityny.
Kolagen i witamina C
Stosowanie preparatów bogatych w kolagen jest korzystnym rozwiązaniem, jeśli chcemy zadbać o zdrową i elastyczną tkankę łączną. Może to zapobiec jej kontuzjom. Warto pamiętać o witaminie C, bo wspomaga ona syntezę kolagenu.

F14 porady dla czytelników