JAK OBJAWIAJĄ SIĘ KONTUZJE STAWÓW?

JAK OBJAWIAJĄ SIĘ KONTUZJE STAWÓW?

Zanim zaczniesz stosować odżywki, dowiedz się, w jaki sposób można poznać, że nabawiliśmy się kontuzji. Objawami jest na pewno trzeszczenie, sztywność stawów oraz ból, który może się pojawiać w różnym natężeniu.
Możemy także odczuwać ograniczenia ruchomości stawów – aż do niemalże całkowitego braku możliwości wykonania ruchu. Stawy podlegają zniekształceniu, które (nieleczone) może się coraz bardziej pogłębiać.
Kolagen
Jedną z substancji, która zdecydowanie może nam pomóc, to kolagen. Nie tylko chroni przed kolejnymi uszkodzeniami, ale także znacznie wspiera proces regeneracji, jeżeli już do uszkodzeń doszło.
Właściwości kolagenu
Kolagen to jedno z włókien białkowych, które jest podstawą tkanki łącznej. Jego synteza możliwa jest jedynie wówczas, gdy mamy wystarczająca ilość witaminy C – podczas procesu leczenia stawów należy zatem skupić się nie tylko na samym kolagenie, ale także na witaminie.
Preparat, które bazują na kolagenie, są szczególnie polecane osobom starszym – to właśnie one najczęściej cierpią na jego znaczne deficyty.

F14 porady dla czytelników