Czym są termogeniki?

Czym są termogeniki?

Na rynku spotkać można wiele specyfików, które mają wspierać spalanie tłuszczu i redukcję tkanki tłuszczowej. Część z nich to termogeniki. Na czym polega ich działanie? I czy są bezpieczne dla organizmu?
Walka z tłuszczem bywa mozolna i trudna. Ciężko uzbroić się w cierpliwość, szczególnie jeśli nie widzi się postępów. Nic więc dziwnego, że na sklepowych półkach pojawiło się wiele środków, które obiecują szybko rozprawić się z tkanką tłuszczową. Wśród nich wyróżniają się termogeniki, których działanie opiera się na podnoszeniu temperatury ciała i zużywaniu zgromadzonego tłuszczu w charakterze paliwa. Termogeniki mogą być bardzo skuteczne, jednak podobnie jak w przypadku innych suplementów tego typu należy zachować zdrowy rozsądek i umiar.
Składniki termogenne występują w wielu roślinach, jednak ich stężenie jest niewielkie i nie przynosi wielkich rezultatów. Dopiero starannie wyselekcjonowane substancje zgromadzone w preparacie termogennym wykazują dalekie działanie. Nie można jednak zapominać, że także i w tym wypadku najważniejsze są odpowiednie ćwiczenia i dieta, a preparat jest tylko wspomagaczem.

F14 porady dla czytelników