Co jest jej źródłem?

Co jest jej źródłem?

Witamina K znajduje się we wszystkich suplementach diety, które kupić można w aptece. Wśród naturalnych produktów zawierają ją:
brokuły;
brukselka;
sałata;
jarmuż.
Dlaczego tłuszcze trans są szkodliwe?
Każdego dnia wraz z pożywieniem dostarczamy naszemu ciału szereg tłuszczy. Ich całkowite wyeliminowanie nie jest możliwe i korzystne dla organizmu. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że koniecznie należy ograniczyć spożywanie tłuszczy trans. Dlaczego? Przedstawia poniższy artykuł.
Tłuszcze trans a waga naszego ciała
Jeżeli nie ograniczymy ilości spożywanych tłuszczy trans, nasza waga z całą pewnością będzie szła w górę. Dotyczy to nawet tych osób, które starają się regularnie ćwiczyć. Co więcej, tłuszcze trans zwiększają ryzyko powstawania tak zwanej otyłości brzusznej. Jest to najbardziej niebezpieczny typ otyłości, który istotnie zwiększa ryzyko zawału mięśnia sercowego.
Tłuszcze trans a kondycja naszego serca
Spożywanie tłuszczy trans to podwyższony poziom cholesterolu. To z kolei wiąże się z rozwojem zmian miażdżycowych, czyli zmniejszaniem się światła tętnicy. Efektem jest zmniejszenie dopływu krwi do serca, a konsekwencją może być zawał.

F14 porady dla czytelników