Arginina w sporcie

Arginina w sporcie

Sportowcy i kulturyści nie oszczędzają swoich mięśni, wciąż poddają je forsownym treningom. W większości przypadków ich organizmy potrzebują zwiększonych dostaw składników odżywczych i wsparcia w postaci specjalnych odżywek i suplementów. Pozwalają one zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni, uodpornić je na kontuzje i mikro-urazy, jak również wspomóc nocną regenerację mięśni.
Preparaty stworzone z myślą o amatorach treningów siłowych często zawierają w swoim składzie argininę. Arginina zalicza się do aminokwasów względnie egzogennych, ponieważ organizm człowieka może wytworzyć ją z innych związków. Arginina trafia do ludzkiego organizmu głównie z pożywieniem, a występuje dość powszechnie: w drobiu, mięsie, rybach, mleku i jego przetworach. W niektórych przypadkach zaleca się dodatkową suplementację argininy, jak ma to miejsce przy wzmożonych treningach, wysiłku fizycznym czy rehabilitacji.
Arginina jest niezbędna do produkcji hormonu wzrostu, bierze udział również w oczyszczaniu organizmu z pozostałości po przemianie materii.

F14 porady dla czytelników