ŻEŃ-SZEŃ – właściwości

ŻEŃ-SZEŃ – właściwości

Żeń-szeń ma wyjątkowe właściwości, przez które obrósł niemalże w legendy – niektórzy twierdzą, że ma on zbawienny wpływ tak naprawdę na wszystko. My, mając pewność że coś takiego nie jest możliwe, absolutnie także nie ujmujemy mu znaczenia. To naprawdę cudowna roślina!
Szerokie zastosowanie żeń-szenia w większości schorzeń nie jest dziełem przypadku. Ta dzika roślina z Azji i Ameryki Północnej ma wyjątkowo bogate właściwości lecznicze.
Fascynujący kształt
Korzeń żeń-szenia przypomina kształtem człowieka. Przed wiekami chińscy mędrcy uznawali go za najskuteczniejszy dostępny afrodyzjak i chętnie hodowali mimo znacznych trudności z tym związanych.
Żeń-szeń w diecie
Wzbogacenie naszej diety o żeń-szeń wiąże się ze zwiększeniem ilości przyjmowanych preparatów takich jak herbaty, napoje izotoniczne oraz tabletki. Raczej nie dostaniemy nigdzie żeń-szenia w stanie naturalnym, dostępny jest w formie suplementu.
By zobaczyć pozytywne efekty jego działania, należy stosować żeń-szeń regularnie i przez jak dłuższy czas. Nie należy jednak przesadzać z ilością, bowiem może to doprowadzić do zespołu żeń-szeniowego.

F14 porady dla czytelników