Żeń-szeń dodający witalności

Żeń-szeń dodający witalności

Żeń-szeń posiada bardzo wiele zalet, więc jeżeli nasza codzienna dieta nie jest bogata w minerały i witaminy warto go do niej włączyć. Suplementy zawierające wyciąg z żeń-szenia aplikują organizmowi niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania fito składniki tj. antocyjany, witaminę C, katechiny, polifenole, luteinę czy likopen. Dzięki temu wykazują szereg korzystnych dla organizmu działań. Po pierwsze dodają energii i likwidują poczucie zmęczenia polepszając jednocześnie nasze samopoczucie. Wśród innych zalet można wymienić minimalizowanie oddziaływania stresu, poprawianie koncentracji, a nawet koordynacji ruchowej.
Ważną zaletą suplementów z wyciągiem z żeń-szenia jest także zdolność obniżania poziomu złego cholesterolu i glukozy, a także działanie antymiażdżycowe oraz przeciwcukrzycowe.
Wyciąg z żeń-szenia dodatkowo wzmacnia układ immunologiczny, działanie makrofagów i limfocytów. Ponad to wykazuje również działania wstrzymujące podział komórek nowotworowych i zapobiegające arytmii serca.

F14 porady dla czytelników