Zamienniki posiłków MRP

Zamienniki posiłków MRP

Suplementy diety zwane MRP – Meal Replacement Product to zamienniki posiłków, które są bogate w aminokwasy, pełnowartościowe białka, węglowodany, beztłuszczowe kwasy tłuszczowe, a także witaminy i minerały. Są to szczególne preparaty przygotowywane z myślą o osobach będących w trakcie cykli odchudzających, bądź pracujących nad rzeźbą.
Organizm narażony na duży, systematyczny wysiłek fizyczny, bądź też poddawany restrykcyjnej diecie potrzebuje regularnego uzupełniania najważniejszych składników odżywczych. Odżywki MRP stanowią proste i szybkie do przygotowania preparaty, które z łatwością uzupełniają niedobory spowodowane brakiem tradycyjnych, zbilansowanych posiłków. Na rynku znajdziemy suplementy, które wspierają sportowców w budowie beztłuszczowej masy mięśniowej. Dzięki nim uzupełniania się niedobory glikogenu, przyspiesza regenerację oraz zahamowuje katabolizmu mięśniowy, a także stale dostarcza się energię. Ma to znaczący wpływ na jakość i efektywność treningów.
MRP przeznaczone dla osób odchudzających się regulują tempo przemiany materii oraz wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej.

F14 porady dla czytelników