Stawy pod kontrolą

Stawy pod kontrolą

Podczas treningów korzystamy z obciążeń, które wpływają negatywnie na nasz układ ruchu. Jeśli chcemy odpowiednio przygotować się do treningu, który nie zakończy się kontuzją, warto postawić na preparaty na stawy.
Zadbaj o stawy
W diecie możemy umieścić produkty pozwalające na zachowanie odpowiedniego poziomu kolagenu. Jeśli często jadamy galarety, możemy wspomóc nasze stawy. Jeśli jednak pragniemy wspomóc układ ruchu suplementami, bez problemu znajdziemy takie, które zawierają kolagen oraz witaminę C uczestniczącą w jego syntezie w organizmie. Ponadto wybierajmy produkty zawierające w swoim składzie glukozaminę. Jest to substancja działająca korzystnie na wytrzymałość stawów oraz umożliwiająca ich szybszą regenerację po wysiłku fizycznym. Glukozamina znajduje się chociażby w owocach morza. Jeśli ich nie jadamy, wybierzmy sprawdzony suplement.
Rozgrzewka
Każdy trening powinien być poprzedzony rozgrzewką. Dzięki niej zarówno stawy, jak i mięśnie, będą lepiej przygotowane do intensywnego wysiłku. Rozgrzewka to między innymi ćwiczenia rozciągające, które warto wykonywać przed treningiem i po jego zakończeniu.

F14 porady dla czytelników