Preparaty z tauryną

Preparaty z tauryną

Tauryna stanowi aminokwas, który jest produkowany przez ludzki organizm. Jej największa ilość znajduje się mięśniach. Osoby pracujące nad budową beztłuszczowej tkanki mięśniowej często sięgają po preparaty z tauryną, należące do grupy odżywek na masę.
Suplementacja tauryną sprawdza się w sportach siłowych (wrestling, fitness, kulturystyka), przy budowaniu sylwetki oraz w trakcie cykli odchudzających. Aminokwas ten wspomaga budowę beztłuszczowej masy mięśniowej i działa pobudzająco na organizm, dzięki czemu zwiększa się długość oraz efektywność treningów. Pełni również funkcje antykataboliczne, co oznacza, że skutecznie zapobiega rozpadowi tkanek mięśniowych. Ponadto w znacznym stopniu stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej oraz obniża poziom cholesterolu w ustroju.
Suplementacja tauryną jest zabroniona dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, alergików oraz chorych na dwubiegunową psychozę afektywną.
Tauryna jest substancją, która nie tylko znajduje zastosowanie w sporcie i odchudzaniu, ale również wspomaga leczenie rozmaitych chorób, np.: schorzeń sercowych, cukrzycy, autyzmu, ADHD, padaczki, zapalenia wątroby, choroby alkoholowej i innych.

F14 porady dla czytelników