POGORSZENIE KONDYCJI STAWÓW

POGORSZENIE KONDYCJI STAWÓW

Kiedy pogarsza się kondycja naszych stawów? Niestety – przede wszystkim wówczas, gdy uprawiamy intensywnie aktywność fizyczną. W takim wypadku musimy dbać o nasze stawy szczególnie, bowiem ich zniszczenie może nawet wyeliminować nas ze świata sportu.
Ludzie mówią, że sport to zdrowie. Z jednaj strony jak najbardziej mają rację – z drugiej, jeżeli uprawiamy go intensywnie w sposób nieodpowiedzialny, to możemy nasze zdrowie znacznie uszkodzić.
Kiedy dochodzi do uszkodzeń?
Stawy mają zdecydowanie gorsza kondycję, jeżeli stosujemy niewłaściwą rozgrzewkę, bądź w ogóle jej nie stosujemy przed ćwiczeniami, co jest największym błędem. Wiele osób unika także rozciągania po zakończonym treningu.
Wiek
Im dana osoba jest starsza, tym bardziej w czasie aktywności fizycznej grożą jej uszkodzenia. Im jesteśmy starsi, tym mniej mamy w ciele kolagenu – nie tylko ubożeją nasze stawy, ale tak naprawdę każda komórka i każda tkanka, co jest idealną bazą dla urazów stawów. Niektóre osoby odżywiają się także w sposób nieodpowiedni – niektóre składniki diety niemalże wystawiają nas na działanie szkodliwych czynników.

F14 porady dla czytelników