NIEDOBORY LIPOTROPÓW

NIEDOBORY LIPOTROPÓW

Lipotropy zapobiegają stłuszczaniu narządów wewnętrznych (serca, wątroby, nerek). Hamują także odkładanie się tłuszczu w mięśniach szkieletowych i tworzenia się niebezpiecznych dla zdrowia złogów lipidowych.
Nie masz mocnej odporności, a za to silne skłonności do tycia i problemy z układem krwionośnym? Deficyty lipotropów będą dla Ciebie szczególnie silnie odczuwalne. To właśnie one mają bowiem zdolność do stabilizowania układu immunologicznego.
Blaszki miażdżycowe
Osoby z niedoborem lipotropów muszą liczyć się ze znacznie większym ryzykiem wytworzenia się blaszek miażdżycowych. Im więcej lipidów, tym większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do pęknięcia blaszki.
Układ nerwowy
Niedobór substancji lipotropowych negatywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Dochodzi do zaburzeń gospodarki cynku i miedzi w obrębie komórek mózgowych. Odczuwamy znacznie większy stres oraz agresję.
Rośnie nadciśnienie tętnicze, co jest wyjątkowo niebezpieczne ludzi mających problem z nadciśnieniem. Pojawiają się zaburzenia koncentracji oraz poczucie rozdrażnienia.

F14 porady dla czytelników