Koktajle proteinowe – czy warto?

Koktajle proteinowe – czy warto?

Wielką zaletą napojów proteinowych jest wygoda w ich stosowaniu. Aby przygotować i wypić odżywczy koktajl nie potrzeba wiele czasu i zachodu. Można to zrobić nawet na siłowni, podczas krótkiej przerwy w treningu.
Napoje proteinowe są niezwykle bogatym źródłem białka. Wielu sportowców, którzy budują beztłuszczową masę mięśniową, włącza je do swojej codziennej diety, dostarczając w ten sposób cenny budulec. Są także elementem diety osób odchudzających się. Z powodzeniem mogą zastępować jeden z posiłków, przysłużą się także metabolizmowi i hamują uczucie głodu.
Napoje proteinowe różnią się między sobą zawartością białka, źródłem jego pochodzenia, oraz sposobem działania. Zanim wybierze się dla siebie preparat, warto zasięgnąć rady doświadczonego trenera lub dietetyka, aby zapewnić sobie optymalny efekt. Na rynku znajdziemy:
– białka serwatkowe
– białka kazeinowe
– białka sojowe
Napoje proteinowe to nie tylko mnóstwo cennych składników, ale również pyszne smaki. Bananowe, cappuccino czy czekolada – to żaden problem. Można smakować bez najmniejszych wyrzutów sumienia, bo to samo zdrowie.

F14 porady dla czytelników