Jak regenerować organizm po wysiłku?

Jak regenerować organizm po wysiłku?

Wielu sportowców zastanawia się, jak skutecznie regenerować organizm po wysiłku związanym z kilku dziesięciominutowym treningiem. Możliwości jest napraw∂e wiele – przede wszystkim warto stosować klasyczne odżywki proteinowe lub węglowodanowe, które pozwolą nie tylko na budowanie trwałych mięśni, ale też na ich pełną regenerację po wysiłku.
Kolejnym ważnym aspektem jest obecność aminokwasów hamujących stopniowe zakwaszanie organizmu – to gwarantuje przede wszystkim brak zakwasów. Istotne jest również, że tego typu produkty pozwalają na dostarczenie do organizmu nie tylko protein, ale również cennych witamin, soli mineralnych oraz związków takich jak potas czy sód, których rola w gospodarce elektrolitowej jest niebagatelna.
Kolejnym sposobem na regenerowanie organizmu jest nawadnianie go napojami izotonicznymi – zawierają one wiele cennych pierwiastków, ale przede wszystkim dużą zawartość węglowodanów, które dostarczają dodatkowej dawki energii. Wiele z izotoników posiada w swoim składzie również witaminy.

F14 porady dla czytelników