Jak pobudzić anabolizm?

Jak pobudzić anabolizm?

Procesy anaboliczne to synteza białek będących podstawowym składnikiem tkanki mięśniowej. Jeśli w naszym organizmie odnotowana jest nadwyżka aminokwasów, możemy skutecznie zbudować imponującą muskulaturę.
Szybka budowa mięśni
Jeśli naszym celem jest uzyskanie imponujące objętości tkanki mięśniowej, powinniśmy wprowadzić zmiany w naszej diecie, zainwestować w karnet na siłownię oraz pobudzić anabolizm. Procesy anaboliczne możemy przyspieszyć chociażby dzięki podniesieniu ilości testosteronu w naszym organizmie. Możemy tego dokonać między innymi za pomocą preparatów z zawartością buzdyganka ziemnego czy kozieradki pospolitej. Hormony anaboliczne pobudzane są też dzięki obecności cynku i magnezu w artykułach na bazie ZMA.
Wzrost komórek
Wzrost komórek mięśniowych jest możliwy dzięki obecności w organizmie odpowiedniej ilości tlenku azotu. Aby móc zapewnić sobie jego właściwy poziom, możemy zastosować suplementy z L-argininą. Innym sposobem na pobudzenie wzrostu komórek mięśniowych jest korzystanie z odżywek na bazie kreatyny.

F14 porady dla czytelników