Guarana – naturalna moc kofeiny

Guarana – naturalna moc kofeiny

Guarana to owoc pochodzący z dorzecza Amazonki o niesamowitych właściwościach energetycznych. Kiedyś pobudzenie i zwiększenie koncentracji przypisywano przede wszystkim kawie i herbacie. Dzisiaj do szeregu antydepresantów i substancji pobudzających trafia ekstrakt z guarany. Jakie są jego właściwości?
Guarana, tak samo jak kawa i herbata, zawiera kofeinę, jednak jej stężenie czterokrotnie przekracza przeciętną zawartość w popularnych napojach. Guarana oprócz właściwości pobudzających, posiada również wpływ na nastrój, energię i dobre samopoczucie. Działa nieco odmiennie od kawy. Nie podnosi ciśnienia nagle i nie powoduje tak samo szybkiego spadku. Wpływa na regularny wzrost koncentracji i siły, ułatwia usuwanie toksyn z organizmu, zapobiega katabolizmowi mięsni.
Ekstrakt z guarany nie bez przyczyny dodawany jest do różnego rodzaju suplementów. Dość często spotykamy go w towarzystwie L-karnityny, bądź preparatów energetycznych. Dołączenie owocu guarany do diety przedtreningowej może wpłynąć na większą efektywność ćwiczeń i pozytywną motywację.

F14 porady dla czytelników