Dobre źródła potasu

Dobre źródła potasu

Potas to taki pierwiastek, którego nie potrzeba nam wiele, jednak jego braki mogą powodować poważne szkody. Musimy bacznie obserwować, czy nie pojawiają się u nas takie objawy niedoboru potasu, jak chociażby opuchlizna, obrzęki, nieregularny rytm serca, kłopoty z ciśnieniem.
Potas w pewnym stopniu wpływa na regulowanie gospodarki wodnej organizmu, dlatego jego niedobory objawiają się właśnie zatrzymywaniem wody w organizmie, stąd te obrzęki, opuchnięcia. W takich sytuacjach trzeba zadziałać, by nie dopuszczać do pogorszenia się tej problematyki. Bardzo ważne jest więc zasięganie opinii lekarza, czy konieczne będzie stosowanie suplementacji tego składnika.
Generalnie rzadko dochodzi do takich skrajnych sytuacji, gdyż potas jest obecny w ziemniakach i mące ziemniaczanej – te produkty dość często goszczą na naszych stołach, więc problemy przyswajaniem potasu raczej nie powinny się pojawiać. Nie można też dopuścić do nadmiaru potasu – może to źle wpływać m.in. na pracę serca, dlatego trzeba uważać.

F14 porady dla czytelników