Warto zadbać o stan swojego umysłu.

Warto zadbać o stan swojego umysłu.

Czy węglowodany są potrzebne sportowcom?
Węglowodany to składnik, na który wiele osób patrzy w nieprawidłowy sposób. Staramy się maksymalnie je ograniczać, a diety niskowęglowodanowe przechodzą szczyt popularności. Jeśli zaś chodzi o kulturystów – ci ogromną wagę przywiązują do białka oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, z węglowodanami pozostając na bakier. Czy słusznie?
Okazuje się, że węglowodany są niezbędne w diecie sportowców. Jeśli poziom tego składniki jest zbyt niski, wówczas po treningu może dojść do rozpadu mięśni. Ważne jest jednak to, by przyjmować odpowiedni rodzaj węglowodanów. Należy przyjmować przede wszystkim takie, które mają niski indeks glikemiczny (IG). Są one wolniej trawione, dzięki czemu poziom insuliny jest utrzymywany na właściwym poziomie.
Właśnie dlatego nie należy lekceważyć roli węglowodanów w diecie sportowców. Warto sięgać po gainery – są to odżywki białkowo-węglowodanowe. Taka receptura sprawia, że nie tylko dbają one o przyrost masy mięśniowej, ale też utrzymują odpowiedni poziom węglowodanów w organizmie.

F14 porady dla czytelników