Serwatka – cenny, zapomniany napój

Serwatka – cenny, zapomniany napój

Wiele osób chciałoby poprawić swoje wyniki sportowe, marzy im się szybsze zbudowanie sportowej sylwetki – muskulatury – estetycznej, atrakcyjnej i świadczącej o sile. Dlatego tak ważne jest baczne zwracanie uwagi na to, co się je. Nie tylko dobór ćwiczeń ma w tym przypadku znaczenie. Trzeba oczywiście stosować odpowiednie treningi, działać tutaj konsekwentnie, nie zaniedbywać ćwiczeń.
Lecz zawsze uzupełnieniem musi być odpowiednia dieta. Dla sportowca w takim magicznym i w pełni naturalnym wspomagaczem może być poczciwa – serwatka. Ten cenny, bogaty w składniki odżywcze napój w ostatnim czasie został nieco zapomniany, teraz się do niego wraca, na nowo odkrywane są jego właściwości.
Trudno jest jednak nabyć serwatkę ot tak, w sklepie. Można ją kupić w sklepach specjalistycznych dla sportowców, ze zdrową żywnością itd. Można też pozyskać samodzielnie – wtedy potrzebne będzie świeże, niepasteryzowane mleko – w wyniku procesu zsiadania się mleka, oddziela się właśnie serwatka. Można też sięgać po odżywki z białkiem serwatkowym.

F14 porady dla czytelników