Porcja
 w diecie sportowej

Porcja w diecie sportowej

Należy jednak przestrzegać pewnych zasad. Jednorazowa porcja białkowa absolutnie nie może przekraczać 40g, jeżeli nie chcemy doprowadzić do zakwaszenia organizmu.
Białko roślinne
Jeżeli do diety dołączymy sporo białka roślinnego, to wówczas poprawimy ogólny układ składników pokarmowych w diecie. Im mniejsza ilość tłuszczów nasyconych, tym lepiej dla naszego zdrowia.
Nie tylko chudniemy, ale także eliminujemy z naszego organizmu niebezpieczny cholesterol, dostarczamy wartościowych witamin, soli mineralnych oraz błonnika. Pamiętaj, by zachować równowagę – dieta białkowa nie oznacza, że masz jeść wyłącznie mięso.
WYBÓR ODPOWIEDNIEGO TRANU Kupując tran, musimy zdecydować się na produkt jak najbardziej wartościowy – interesuje nas zdrowy olej rybi, dlatego też musimy wybrać tran stworzony na podstawie ryb występujących w okolicach biegunów. Tylko tran tworzony z ryb egzystujących w środowisku naturalnym i zimnym jest naprawdę zdrowy. Ryby mają lepszą kondycję, a w ich ciałach płynie więcej kwasów tłuszczowych omega
Czyste morza Wybierz tran opierający się na rybach żyjących w Morzu Północnym. Oznacza to, że produkt będzie się cechował naprawdę wysoką jakością.
Dobry tran Dobry tran to taki, w którym łączy się wysoką jakość z wydajnością oraz ogromną ilością witamin. Możesz dobrać także smak tranu – obecnie najczęściej kupić można tran cytrynowy, miętowy oraz pomarańczowy. Kupujemy go w aptekach oraz sklepach zielarskich. Tran jest szczególnie dobry na jesień. Właśnie o tej porze roku najczęściej łapią nas różne infekcje i przeziębienia. Warto przy pomocy tranu wesprzeć układ odpornościowy w walce z niesprzyjającymi warunkami.
FAKTY I MITY – DZIAŁANIE KWASU LINOLENOWEGO O kwasie linolenowym krąży wiele plotek. Warto się z nimi zapoznać, zanim zdecydujmy się na suplementację. Przykładowo, zgodnie z niektórymi badaniami dzięki kwasowi możemy znacznie obniżyć poziom złego cholesterolu oraz trójglicerydów. Naukowcy nie są jednak przekonani do działania oleju lnianego. Są eksperymenty, w których nie wykazuje się on tak naprawdę żadnym wpływem.
Ciśnienie krwi Mamy pewność co do działania kwasu linolenowego na ciśnienie krwi. Jeżeli masz nadciśnienie, to jest to idealny suplement dla Ciebie – obniży je, nawet jeżeli nieznacznie.
Dieta Nie trzeba nawet suplementacji – wystarczy przejście na odpowiednią dietę, w której znajduje się dużo produktów bogatych w kwas linolenowy. Stosowanie jej regularne sprawia, że mamy aż 30% większą szansę na uniknięcie w przyszłości problemów związanych z nadciśnieniem. Co więcej, suplementy takowe doskonale wpływają na funkcjonowanie osób chorych na astmę. Zmniejszają stan zapalny i wspierają pracę płuc, umożliwiając głębsze i bardziej efektywne oddychanie.

F14 porady dla czytelników