Pomoc dla stawów

Pomoc dla stawów

Stawy sportowców są narażone na uszkodzenia wynikające z solidnych obciążeń podczas treningu. Aby zatroszczyć się o swój układ ruchu i uniknąć niepożądanych kontuzji, warto wprowadzić do diety substancje wspomagające kondycję stawów.
Cenne elementy
Glukozamina i chondroityna to składniki, jakich nie powinno zabraknąć w diecie osoby dbającej o swoje stawy. Przede wszystkim można w sten sposób poprawić twardość oraz elastyczność stawów, co przekłada się na zminimalizowane ryzyko pojawienia się kontuzji. Ponadto stawy są bardziej odporne na ból i szybciej regenerują się po wysiłku fizycznym. Odporność na uszkodzenia wzrasta, dzięki czemu kontuzja jest mniej prawdopodobna.
Witamina dla stawów
W naszej diecie nie powinno zabraknąć witaminy C. Nie tylko wspomaga organizm w walce z infekcjami i działa antyoksydacyjnie, ale też wspomaga syntezę kolagenu. Ten ostatni jest konieczny dla prawidłowego funkcjonowania stawów. Jeśli nie dostarczmy go w diecie, warto postawić na suplementację. W sklepach dla sportowców nie brakuje produktów zawierających wszystkie elementy poprawiające kondycję stawów.

F14 porady dla czytelników