Po co mi trener?

Po co mi trener?

Jeśli rozpoczynamy przygodę z siłownią i nie mamy jeszcze wiedzy na temat ćwiczeń, diety czy suplementacji, warto poszukać siłowni, w której pracuje trener personalny. Jego usługi mogą być dodatkowo płatne, jednak warto z nich skorzystać, aby trening był skuteczny.
Porady trenera
Trener personalny posiada odpowiednie kwalifikacje, aby stworzyć plan treningowy odpowiadający naszym celom, stanowi zdrowia oraz wiekowi. Inaczej trenują osoby budujące masę, a inaczej te, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Trener umiejętnie dobiera ćwiczenia, które pozwalają na wypracowanie odpowiedniej partii mięśni. Dzięki temu po pewnym czasie widzimy pożądane przez nas rezultaty.
Jaki suplement wybrać?
Każdy trener personalny posiada wiedzę na temat suplementacji. Jeśli chcemy wprowadzić ją do naszej diety, powinniśmy skonsultować to z kimś, kto zna się na działaniu poszczególnych preparatów. Dzięki temu nie kupimy produktu, którego działanie nas zawiedzie. Trener podpowie nam też w kwestii diety, która jest podstawą dla prawidłowego treningu i może przyspieszyć pojawienie się efektów ciężkiej pracy.

F14 porady dla czytelników