NAJLEPIEJ POZNANE SUBSTANCJE LIPOTROPOWE

NAJLEPIEJ POZNANE SUBSTANCJE LIPOTROPOWE

Jedną z najlepiej poznanych obecnie substancji lipotropowych jest inozytol. Ma ona bardzo ciekawe właściwości – sprawia, że stajemy się bardziej odprężeni, działa kojąco względem naszego układu nerwowego. Inozytol jest naturalnie syntetyzowany w mózgu.
W mniejszych ilościach powstaje on w nerkach i wątrobie. Wspomaga przenoszenie impulsów nerwowych, działa aktywująco względem neuroprzekaźników, stymulując przepływ jonów wapniowych.
Inne właściwości
Inozytol obniża ciśnienie tętnicze do optimum, dba także o równowagę poziomu cynku i miedzi w mózgu. Przypomnijmy, że kiedy tej równowagi brak, dana osoba staje się bardziej agresywna i nerwowa.
Cholina
Również przyjmowanie choliny wiąże się z wieloma korzyściami. Możemy zwiększyć jej ilość, spożywając więcej aminokwasów, kwasu foliowego oraz witaminy B1 To właśnie z nich nasz organizm jest w stanie wytworzyć cholinę.
Cholina uczestniczy także w przemianach cholesterolowych, warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz mózgu. Niektóre suplementy z choliną zawierają dodatkowo L-Karnitynę bądź taurynę.

F14 porady dla czytelników