Makro i mikroelementy w diecie

Makro i mikroelementy w diecie

Spożywane przez nas posiłki powinny stać się pełnym źródłem witamin oraz minerałów. Jest to jednak coraz trudniejsze, gdyż kupowana przez nas żywność jest coraz bardziej przetworzona, co nie wpływa dobrze na cenne składniki.
Mikro i makro elementy sprawują w naszym ciele bardzo ważne role, trudno sobie wyobrazić, że brakuje ich w codziennym jadłospisie. Wystarczy, że dopuścimy do krótkotrwałych zaniedbań, a nasze ciało poniesie tego bolesne konsekwencje. Lepiej bacznie obserwować niepokojące objawy i odpowiednio wcześnie reagować, aby nie doprowadzić do naprawdę poważnych schorzeń.
Minerały wpływają na gospodarkę wodną organizmu, wspierają pracę wszystkich narządów, pełnią funkcje transportowe, działają w narządach, hormonach i enzymach. W naszym interesie leży, by zapewnić ciału ciągły dopływ pierwiastków i nie dopuścić do zaburzeń. Jeśli obawiamy się, że codzienna dieta nie zapewnia pełnego pokrycia składników powinniśmy sięgnąć po jeden z licznych preparatów. Jest ich na rynku naprawdę wiele, każdy znajdzie coś dla siebie.

F14 porady dla czytelników