Jak zadbać o regenerację?

Jak zadbać o regenerację?

Regeneracja po intensywnym treningu to proces, który ma na celu przywrócenie organizmowi gotowości do kolejnego wysiłku. Jak ją przyspieszyć?
Regeneracja stawów
Nie możemy zapominać, że podczas wysiłku cierpią nasze stawy. Sporty siłowe to duże obciążenia, które mogą okazać się zgubne dla naszego układu ruchu. Aby zapobiec kontuzjom, warto stosować preparaty gwarantujące stawom wytrzymałość i elastyczność. Wybierajmy produkty, w których znajduje się glukozamina. Zwykle producenci dodają także chondroitynę. Dzięki tym elementom stawy szybciej wrócą do formy po treningu, a ewentualne kontuzje prędzej się zagoją.
Ochrona dla mięśni
Podczas treningu mięśnie ulegają uszkodzeniu. Jeśli nie są właściwie przygotowane przy rozgrzewce, możemy odnotować nawet ich przetrenowanie. Regeneracja mięśni prowadzi do ich rozpadu, ponieważ aminokwasy wykorzystywane są jako źródło energii. Chcąc ochronić tkankę mięśniową i przyspieszyć regenerację, warto sięgnąć po antykataboliki. Będą to zarówno suplement na bazie BCAA, jak też HMB czy glutaminy.

F14 porady dla czytelników