Jak nie dopuścić do niedoborów potasu

Jak nie dopuścić do niedoborów potasu

Trzeba zawsze dbać o to, by nie pomijać w swojej diecie żadnych wartościowych i przydatnych składników. Nie należy więc rezygnować lub drastycznie ograniczać w swojej diecie tak cennych ze zdrowotnego punktu widzenia warzyw, jak ziemniaki.
Są one uważane za pospolite, czasem za mało wartościowe, tymczasem jest to błąd. One zawierają mnóstwo witaminy C oraz np. potasu. Potas musi być obecny w odpowiednich stężeniach w naszym organizmie, gdyż inaczej mogą występować kłopoty z ciśnieniem, mogą pojawić się skurcze mięśni, opuchlizna, obrzęki. Tak więc ziemniaki w naszej diecie powinny być obecne co najmniej kilka razy w tygodniu. Potas jest też obecny np. w bananach i brokułach. Warto dbać o to, by dieta była odpowiednio opracowana, by zawierała wszystkie potrzebne nam substancje odżywcze – wtedy nie trzeba sięgać po suplementy diety, by zachować zdrowie i równowagę.
Na pewno jest to konieczne jeśli chcemy, by nasz organizm działał prawidłowo. Potasu nie należy też przyjmować w postaci suplementów – można doprowadzić o jego nadmiernych stężeń.

F14 porady dla czytelników