Jak budować muskulaturę?

Jak budować muskulaturę?

Wielu początkujących kulturystów zastanawia się, jak uwypuklić uzyskaną muskulaturę, by prezentowała się jeszcze bardziej imponująco. Trenerzy podkreślają, że szczególnie ważne jest zredukowanie tkanki tłuszczowej, która mogłaby zasłonić uzyskane mięśnie. W okresie redukcji ważne są trzy elementy, które wszystkie razem składają się na doskonały efekt.
– Dieta. Dieta jest ważnym czynnikiem w życiu każdego sportowca. Podczas budowania beztłuszczowej masy mięśniowej jest czynnikiem niezwykłej wagi. Powinno się spożywać duże ilości wartościowych białek i koniecznie sięgnąć po produkty zawierające oczyszczający błonnik.
– Ćwiczenia. W okresie budowania rzeźby masy mięśniowej nie można zaniechać treningów. Ważne jest by uzupełniać trening siłowy treningiem aerobowym, gdyż to przynosi naprawdę optymalne rezultaty.
Suplementy. Suplementacja jest niezwykle ważna dla kulturystów. Organizm wymaga bardzo dużego pokładu sił i ogromnych ilości budulca. Ważne jest więc, by dostarczyć mu wspomagające substancje.

F14 porady dla czytelników