Cudowne działanie kwasu hialuronowego

Cudowne działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy występuje naturalnie u człowieka jako element macierzy międzykomórkowej w skórze właściwej oraz jako główny składnik mazi stawowej, płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Jednak w miarę upływu czasu spada jego ilość w organizmie, co skutkuje starzeniem się skóry i pogarszaniem się stanu stawów.
Ze względu na swoje właściwości kwas hialuronowy z powodzeniem znajduje zastosowanie w coraz to nowszych obszarach zdrowia i urody. Nie bez znaczenia jest nazywanie go „eliksirem młodości”. Popularny jest jako zastrzyk w gabinetach kosmetycznych oraz jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry twarzy, szyi oraz dekoltu.
Coraz częściej jednak można kupić kwas hialuronowy w postaci suplementu diety. W sprzedaży dostępne są zatem tabletki zawierające kwas hialuronowy. Ich zadaniem jest poprawianie kondycji naszej skóry oraz stawów. Stosowanie suplementów z kwasem hialuronowym pozytywnie wpływa na poziom nawilżenia skóry oraz wzmocnienie i poprawę jej elastyczność, wzmacnia także chrząstki i strukturę stawów.

F14 porady dla czytelników