Batony proteinowe – czy to dobry wybór

Batony proteinowe – czy to dobry wybór

Sportowcy w sposób szczególny muszą dbać o swoją dietę, gdyż w czasie intensywnych treningów tracą więcej substancji odżywczych, niż inni. Dlatego konieczne jest uzupełnianie zapasów energii. Jednak jeśli ktoś naprawdę dba o zdrowie i swoją kondycję, musi unikać słodkich przekąsek, typu batoniki.
Nie można iść na łatwiznę i w ten sposób uzupełniać swoje zapotrzebowanie na energię. Doskonałą alternatywą w takim razie będą przygotowane specjalnie z myślą o sportowcach batony proteinowe. Tylko trzeba uważać, bo na półkach sklepowych aż roi się od podróbek. Prawdziwy baton proteinowy musi zawierać białko z naturalnego, cennego źródła. Dzięki temu jest ono łatwiej przyswajalne. trzeba unikać batonów, które są sztucznie dosładzane, zawierają dużo cukru lub syrop glukozowo –fruktozowy. Sztuczne zapychacze, tłuszcze utwardzone – też nie są wskazane.
Najlepiej jest zaopatrywać się w takie batony w sklepach spożywczych lub ze zdrową żywnością. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem takich produktów w sklepach internetowych.

F14 porady dla czytelników